STM32F303CCT6
Brand : ST
product Model : STM32F303CCT6
Description : Features: Core: ARM Cortex-M4 32-bit CPU with FPU (up to 72 MHz). Memory: 128 to 256 Kbytes of flash memory. Clock management : 4 to 32 MHz crystal oscillator; 32 kHz oscillator for RTC with calibration; internal 8 MHz RC with x16 PLL option; internal 40 kHz oscillator.